Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Przyjazne Linki

Fundacja Ronalda McDonalda wybrała Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie jako pierwszy partnerski szpital w Polsce, w którym zrealizowany został program „Szpitala Przyjaznego Rodzinie”.

Na każdym piętrze, w każdej z klinik, działają wyposażone przez Fundację Pokoje Rodzinne z kuchnią i łazienką dla rodziców, a na Oddziale Klinicznym Pneumonologii i Alergologii Dzieci Starszych/Młodszych 2D oraz na Oddziale Klinicznym Chirurgii i Urologii Dziecięcej i Pediatrii 4D Fundacja realizuje pełen program zajęć Pokoi Ronalda McDonalda.

Fundacja zadbała o to, aby każda mama lub tata towarzyszący maluszkowi, mieli własne łóżko i pościel. W tym Szpitalu nikt nie sypia na karimacie.

Wolontariusze Fundacji z hasłem „Pomagam bo lubię” na koszulkach to nieodłączni partnerzy codziennych działań Fundacji.

 

Fotele od Fundacji Ronalda McDonalda kangurują już 100 000 godzin

Kangurowanie najmniejszych dzieci, w tym wcześniaczków, to sprawdzony sposób na zapewnienie dziecku maksimum naturalnego wsparcia. Bardzo pomaga w kangurowaniu specjalny fotel, który daje komfort mamie, lub tacie oraz ułożonemu na ciele rodzica maluszkowi. Fotele od Fundacji Ronalda McDonalda kangurują już 100 000 godzin!

Delikatne ruch naśladuje znane dziecku kołysanie w łonie mamy. Rodzic obdarza maluszka wszystkimi formami czułości. Całuje, tuli, dotyka, okrywa dłońmi i obserwuje z bardzo bliska reakcje nie tylko na buzi ale na całym ciele dziecka. Ciało do ciała, dotyk, ciepło, bicie serc - wszystko jest ważne.
Fundacja Ronalda McDonalda dba o najmniejsze dzieci w każdym szpitalu na świecie, gdzie powstają Pokoje Rodzinne Ronalda McDonalda. Z doświadczenia Fundacji wynika, że tam gdzie rodzice kangurują dzieci tam proces dojrzewania lub powrotu do zdrowia maleństwa przebiega szybciej, łagodniej, jest mniejszym obciążeniem dla dzieci i rodziców.
Fotele Fundacji codziennie pomagają rodzicom w naszym Szpitalu.

Łączny czas kangurowania właśnie przekracza 100 000 godzin! Tyle w ramiona mamy i taty spędziły maleństwa urodzone na naszych oddziałach. 1%, donacje dla Fundacji ze wskazaniem Programu Pokoi Rodzinnych przekładają się na inwestycje w najlepsze i bardzo potrzebne wyposażenie.


 

Szpital Przyjazny Rodzinie i Pokoje Ronalda McDonalda

Kultowy FARMER podbija serca dzieci

Kultowy FARMER podbija serca dzieci

            

Warsztaty muzyczne z beatboxu z Tik Takiem i Piotrami

Warsztaty muzyczne z beatboxu z Tik Takiem i PiotramiWarsztaty muzyczne z beatboxu z Tik Takiem i Piotrami

 

Koncerty, warsztaty, teatr, film – zawsze po godzinie 16.00, z udziałem Wolontariuszy Fundacji:

 

Zawsze aktualne zaproszenia dla całej rodziny na: https://www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda/

Wyjście do Sali koncertowej na poziom -1 zawsze należy ustalić z lekarzem.

 

Warsztaty „Profesjonalne mycie rąk ECOLAB” – na stałe weszło do kalendarza Pokoi i towarzyszy innym wydarzeniom popularno-naukowym

Profesjonalne mycie rąk ECOLAB

Fundacja z Przyjaciółmi zrealizowała także projekt poczekalni dziecięcej i nowoczesnego oznakowania gabinetów na Izbie Przyjęć Nagłych.

 

Koordynatorzy Pokoi Ronalda McDonalda, Magda Piotrowska i Krzysztof Daniluk, są w szpitalu codziennie i w zajęcia, wykłady, projekcje filmowe włączają dzieci nie tylko z oddziałów, gdzie są Pokoje ale także regularnie współpracują z Oddziałami Diabetologii, Gastroenterologii, Kardiologii, Neurologii, Psychiatrii.

Biuro Fundacji Ronalda McDonalda działa w szpitalu: pokojerodzinne@frm.org.pl, tel. 22 317 91 41

Fundacja Szpitala Pediatrycznego WUM tel. 22 317 91 41